kako_djeluje_haloterapija_sto_je_haloterapija_slana_soba

Kako djeluje haloterapija | Što je haloterapija | slana soba

Haloterapija je prirodna metoda liječenja sluznice dišnih organa i kože. Djeca boravkom u slanoj sobi izlažu sluznicu dišnih organa i kožu medicinskoj prirodnoj kamenoj soli u različitoj koncentraciji te se kontinuiranim izlaganjem, odnosno udisanjem te medicinske soli sluznica počinje čistiti od svih naslaga koje postoje na njoj ili naslaga, odnosno alergena koji su ušli na sluznicu disanjem. Potpuno isto djeluje i na kožu…

Otprije dvadesetak godina zdravstvo svjetskih razmjera prihvaća haloterapije kao komplementarnu metodu liječenja u svim domenama medicine. Najvažnije i najučinkovitije područje primjene haloterapije je ORL, dermatologija te pedijatrija…

Haloterapija se smatra nasljednicom speleoterapije; potpuno je prirodna metoda i prihvaćena je u svim zemljama svijeta, pa medicina ovaj vid terapija koristi u svim svojim granama.

Kako, međutim, djeluje kod djece i zašto je dobro da svoju djecu vodimo na haloterapije, odnosno u slanu sobu! Osim što je slana soba prostor gdje se djeca igraju i provode ugodno vrijeme s roditeljem, boravak u sobi je ulaganje u njihovo zdravlje sada i za budućnost.

Zašto?

Zato što je haloterapija prirodna metoda liječenja sluznice dišnih organa i kože. Djeca boravkom u slanoj sobi izlažu sluznicu dišnih organa i kožu medicinskoj prirodnoj kamenoj soli, pa se sluznica počinje čistiti od svih naslaga koje postoje na njoj ili naslaga, odnosno alergena koji su ušli na sluznicu disanjem.

Potpuno isto djeluje i na kožu.

Ove terapije, s obzirom da su potpuno prirodne, nemaju kontraindikacija kod uzimanja lijekova, nemaju nuspojava štetnih za zdravlje, pogodne su za bebe, djecu i odrasle.

  

Kada ići u slanu sobu i zbog čega?

U doba promjene godišnjih doba (temperature), sezonskih virusa, prehlada i gripa, preporuča se odlazak na haloterapiju. Kontinuirano odlaženje na haloterapiju ne samo da može očistiti sluznicu dišnih organa nego joj daje
i vitalnost kako bi mogla uvijek biti jaka i ne reagirati na vanjske podražaje odnosno «napade» iz okoline.