Potpuno nepromočive kišne kabanice ili mornarske kabanice su tkanine impregnirane PVC-om, spojevima na bazi ulja ili gume, ali one sprječavaju strujanje zraka i uzrokuju znojenje, kao i lagani najlonski baloneri. Jakne napravljene od gusto tkanog navoštenog pamuka omogućuju strujanje zraka i odlikuju se prilično dobrom otpornošću na kišu.
Hoće li kišna kabanica imati dobra nepropusna svojstva, ovisi i o gustoći tkanja tkanine, dizajnu, o tome kako je proizvođač obradio tkaninu na mjestima gdje voda može prodrijeti (kao sto su šavovi, prošivi za dugmad i rupice za dugmad) i isto tako o kroju.
Potražite kišnu kabanicu s gustim tkanjem, dobrom podstavom, s dobro prošivenim šavovima i rupicama za dugmad te s dobro zaštićenim prošivima za dugmad. Neki proizvođači upotrebljavaju vodootporan konac za vanjske šavove. Odaberite kroj koji će vas zaštititi od kiše, s rukavima i ovratnikom po mjeri. Provjerite jesu li na etiketi navedene informacije o pranju rublja ili čišćenju.
Prije nego što spremite mokru kišnu kabanicu, objesite je na vješalicu za kapute kako bi se osušila — ali ne preblizu izvoru topline. Mornarske kabanice ili PVC tkanine mogu se obrisati spužvom umočenom u toplu vodu, a lagani najlonski baloneri obično se mogu prati prema uputama na etiketi; nikada ih nemojte odnijeti na kemijsko čišćenje.
Kišne kabanice s nepromočivim zaštitnim slojem obično se moraju odnijeti na kemijsko čišćenje. Ako se smiju prati, pridržavajte se uputa na etiketi, ali postoji mogućnost skupljanja tkanine. Nošenjem i čišćenjem haba se nepromočivi zaštitni sloj pa je najbolje obnoviti impregnirani sloj kišne kabanice svaki put kad je odnesete u kemijsku čistionicu.